На крилах душі

Культура Залишити коментар

Напевно, існує не так багато фестивалів, які вирізняються такою піднесеною родинною атмосферою. Зворушлива, дружня аура заходу цілком відповідає його назві – “Крила душі”. Вже восьмий рік поспіль цей фестиваль збирає в актовій залі Софіївсько-Борщагівського НВК творчі родини із Софіївської Борщагівки та сусідніх населених пунктів. Та головною особливістю таких теплих зустрічей є благодійна місія фестивалю. Під час заходу відбувається аукціон, на якому присутні можуть придбати творчі роботи, виконані місцевими майстрами та майстринями, а кошти, зібрані від продажу лотів, передаються важко хворим діткам.

ckBk4Mxx-Rg[1]

Ідея проведення таких унікальних мистецьких зустрічей належить Маргариті Лук’яненко, завучу Петрівської дитячої школи мистецтв, завідуючій Софіївсько-Борщагівської філії, вчителю-методисту. Саме вона і цього року урочисто відкрила захід, на який зібрався широкий загал. Серед присутніх в залі – зовсім юні софіївці, які з нетерпінням чекали на свою появу на сцені, їхні батьки, бабусі, дідусі, а ще вдячні шанувальники родинної творчості односельців. Що приємно, цього року активно до участі у фестивалі долучилися сусіди – творчі родини із Святопетрівського та Петропавлівської Борщагівки. По-особливому цей рік був багатий і на майстрів, які виявили бажання надати свої роботи для участі в благодійному аукціоні. Які тільки шедеври і, зокрема, кулінарного мистецтва, не пропонували придбати учасникам фестивалю – вироби з бісеру, картини, ба навіть торт у вигляді букету!
Активна участь у благодійному аукціоні майстрів та меценатів дозволила зібрати понад 10 тисяч гривень. Ці кошти одразу були передані присутній на заході мамі десятирічного Тимура Лебіги, який потребує дороговартісного лікування.
Розчулений виступ Світлани Лебіги, матусі Тимура, наповнений вдячністю та надією, торкнувся серця кожного учасника фестивалю. Такі миті запам’ятовуються на все життя особливо тим, хто вніс свою лепту, аби цей захід відбувся. Кожен родинний виступ вирізнявся неприхованою щирістю та притаманною лише таким заходам душевністю. Тож і не дивно, що глядачі, мов на зустрічі з найріднішими в світі людьми, підхоплювали слова відомих пісень та радо підспівували виконавцям різних вікових груп. І пісні для своїх виступів родинні дуети підбирали найрізноманітніші – “Воїни світла” у виконанні Юрія та Тимофія Петровських, “Старі фотографії” від Аріни та Дмитра Антоненків, “Донечка”, яку заспівали Ірина та Андрій Репенки, та багато інших.
Підготувати яскраві виступи виконавцям допомагали викладачі школи мистецтв – О.І. Горковенко,
І.Л. Левченко, В.І. Гаркуша та інші.
– Це родинне свято позбавлене зайвого офіціозу, навпаки, ми максимально прагнемо створити в залі домашню атмосферу. Власне, “Крила душі” – це не просто благодійний фестиваль, це зустрічі та неформальне спілкування. Тут співає, творить, співчуває душа кожного учасника, – розповідає організатор заходу Маргарита Лук’яненко. – Фестиваль вже має свою історію, про нього знають, до нього прагнуть долучитися. Його унікальна концепція припала до душі не лише софіївцям, а кожному, хто хоч раз став учасником або гостем цього фестивалю.
Саме завдяки “Крилам душі” у нашому селі з’явився вокальний ансамбль “Софійчанка”, який став символічним талісманом фестивалю. Колектив, художнім керівником якого є Софія Трусенко, став також активним учасником заходу і цього року. До речі, незадовго до фестивалю колектив придбав нові костюми. Саме в них учасниці ансамблю і вийшли на сцену.
Варто відзначити, що сільський голова Олесь Кудрик також частково допоміг у придбанні костюмів та долучився до організації і проведення заходу, гостями якого стали його заступник Олександр Головко та сільські депутати Сергій Бугера й Анатолій Лук’яненко.
Мають “Крила душі” і ще одну особливість – щороку до участі в заході запрошують маститих виконавців. Спеціальними гостями VIII фестивалю стали заслужений артист України, соліст Запорізької обласної філармонії Олександр Безсалий і його дружина і концертмейстер Олена Бояринцева, а також письменник, гуморист Сергій Довженко.
Особливе відчуття піднесеності та тепла огортало душу, і надія на краще, на торжество добра, на перемогу любові наповнювала її. Так буває після зустрічі з давніми друзями, близькими по духу людьми, яким добре відомий стан душі з розправленими крилами.

Залишити відповідь

Вхід через соцмережі